Medzinárodný deň detí v znamení konferencie Dieťa, rodič, šport

Vzrastajúca športová a pohybová negramotnosť detí vyvoláva obavy o budúcnosť a zdatnosť našich nasledujúcich pokolení. Môže mať ďalekosiahle dôsledky pre nasledujúce generácie. Namiesto konštatovania stavu sa počas dvoch dní na začiatku júna budú odborníci zaoberať v Banskej Bystrici tým, čo treba robiť, aby sa to postupne zmenilo. Hovorili sme o tom s riaditeľom konferencie, Marekom Čechom.

Čítať viac…

Pohľad na doping je veľmi subjektívna záležitosť

Začnem trocha netradične. Po napísaní zamyslenia na tému doping v časopise Svet ŠPORTU sa mi nedalo nezamyslieť sa nad tým, či nevyužijem blízku známosť, teda môjho dobrého priateľa, ktorý bol kedysi reprezentantom a súťažil v dvoch svetových kulturistických federáciách, ktoré nebudem menovať. Tak dodržím anonymitu bývalého amatérskeho kulturistu, ktorý sa rozhodol vstúpiť do mojej spovednice. Za zmienku však stojí, že má za sebou viacero úspechov, napr. medailové umiestnenie na domácich aj zahraničných súťažiach.

Čítať viac…

Tri góly v prvých dvoch zápasoch. 18-ročný Bjalončík je prísľub hokejovej budúcnosti

Na taký debut si najvyššia slovenská hokejová súťaž nepamätá. Vekom stále ešte junior Peter Bjalončík skóroval hneď vo svojom prvom zápase a v tom druhom pridal ďalšie dva góly. Vo veku 18 rokov absolvoval štart medzi seniormi ako z ríše snov. Neskôr síce zo svojich gólových príspevkov poľavil, no nič to nemení na skutočnosti, že sa jeho meno určite oplatí zapamätať. V čase, keď má slovenský mládežnícky hokej veľkých talentov ako šafranu je Peter Bjalončík svetielkom hokejovej budúcnosti.

Čítať viac…

S mikrofónom prešiel kus sveta: Jozef Jarkovský

Slovenská športová žurnalistika sa v nedávnych rokoch dostala do zložitej situácie. Stráca predchádzajúcu vysokú autoritu aj svoj pozitívny podiel na rozvoji i napredovaní výkonnostného aj vrcholového športu. K tejto neradostnej situácii prispievajú niektoré nedovzdelané novinárky a novinári. V centre ich pozornosti sú iba škandály, senzácie a peniaze. 

Čítať viac…

O obezite s divným doktorom

MUDr. Ivan Majerčák, DIVNÝ KARDIOLÓG -  ako sa sám nazýva, je špecialista na vnútorné lekárstvo, kardiológiu a psychoterapiu, pochádza z Košíc. Navyše sa viac ako 20 rokov venuje liečbe obezity, aktívne bojuje za prevenciu a venuje sa osvete tohto fenoménu, ktorým trpí čím ďalej, tým viac ľudí už aj na Slovensku. Aké má tendencie v našej krajine, ako ju definujeme, alebo aké aktivity pripravuje, na to nám odpovie v nasledujúcom rozhovore.

Čítať viac…