Slafkovský po roku opäť majster Európy, Martikán má bronz

Medailová radosť pre Slovensko prišla na tohtoročných majstrovstvách Európy v kanoistike na divokej vode v slovinskom Tacene v záverečných pretekoch. O obrovskú radosť fanúšikov spod Tatier sa postaral kanoista Alexander Slafkovský, ktorý obhájil titul majstra Európy!

Druhú slovenskú medailu na Sáve a druhú v kategórii C1 mužov vybojoval nestarnúci Michal Martikán, ktorý získal bronz. Dominanciu našich v „céjednotke“ potvrdil piatou priečkou víťaz piatkovej kvalifikácie Matej Beňuš.

Po piatkových neúspechoch hliadok a sobotňajších finálových vystúpeniach kajakárov (najlepší 8. Grigar) a deblkanoe (9. Škantárovci) sa nelichotivá bilancia slovenských vodákov v nedeľu poriadne vylepšila. A to napriek tomu, že v prvej kategórii veľa radosti nepriniesla Jana Dukátová. Štvrtá z vlaňajších olympijských hrách v Riu de Janeiro nepredviedla v semifinále K1 žien najlepšiu jazdu a jej výsledný čas stačil len na 15. priečku.

Oveľa väčší potlesk patril našej trojici pretekárov v C1 mužov. Beňuš, Slafkovský i Martikán si najskôr vybojovali postup do finále, hoci posledný menovaný musel na potvrdenie čakať takmer do poslednej chvíle.

V rozhodujúcej jazde napokon nebol podľa predpokladov najlepší Beňuš, ale jeho reprezentačný kolega Slafkovský. Tridsaťštyriročný rodák z Liptovského Mikuláša šiel na trať vo finále ako tretí a predviedol jazdu z inej planéty. Ako jediný z kanoistov zvládol 24 bránok čisto, čo znamenalo skvelý čas pod 90 sekúnd. Z 1. priečky ho už nezosadil nik z konkurencie a Slafkovský si tak pripísal po Viedni (2014) a Liptovskom Mikuláši (2016) tretí individuálny titul kontinentálneho šampióna. Na ME to bola celkovo jeho ôsma medaila, okrem troch zlatých má tri striebra a dva bronzy.

zdroj: canoeslalom.sk