Novinky na Medzinárodnom maratóne mieru 2017

Rodina Medzinárodného maratónu mieru sa rozrástla o ďalšieho významného člena.

Najväčšia univerzálna poisťovňa na domácom trhu, Allianz - Slovenská poisťovňa, sa zapája do radu partnerov a podporovateľov najstaršieho maratónu v Európe. Jej korene na Slovensku siahajú až do roku 1919, a tak sa vlastne stretávajú dve silné a tradičné značky. Okrem prezentácie širokej škály svojich služieb poskytne Allianz – SP účastníkom MMM i praktickú pomoc v podobe úrazového poistenia všetkých bežcov súťažiacich v hlavných disciplínach tohto bežeckého festivalu.

Čítať viac…

Novinárska stovka – Memoriál Miloša Kováča na Štiavničkách

Tradičná Novinárska stovka – Memoriál Miloša Kováča v Banskej Bystrici mala vo štvrtok 25. mája na atletickej dráhe Štiavničiek už svoj 15. ročník. Novinári a hostia z mesta pod Urpínom predviedli na stometrovom úseku kvalitné výkon, viacerí si vylepšili svoje vlaňajšie časy.

Čítať viac…

Krížna Krížom Krážom ULTRA

Druhé podujatie skyrunningovej série v sezóne 2017 bude Krížna Krížom Krážom ULTRA. V poslednú májovú sobotu sa v obci Turecká vo Veľkej Fatre uskutoční SkyMaraton. 52 kilometrová trať s kumulovaným prevýšením 3400 m+ bude štedrou nádielkou pre každého skyrunnera či skyrunnerku. Registrácia na prvý ročník SkyMaratonu Krížna Krížom Krážom ULTRA 2017 beží tu: http://www.kril.sk/registracia/kk.

Čítať viac…

Výzva pre každý pár nôh

Premiéra troch nových disciplín, atraktívne trate, športový program aj pre rodiny s deťmi a zaradenie podujatia do
Česko–Slovenského pohára v towerrunningu.

VÝZVA PRE KAŽDÝ PÁR NÔH

Po úvodných dvoch ročníkoch pristúpili organizátori košického BEHU NA VEŽU k rozšíreniu súťažných disciplín tak, aby si v sobotu 3. júna každý pretekár našiel tú svoju výzvu, s ktorou sa v krásnom lesnom prostredí popasuje.
 
SPRINT

Čítať viac…

Vydarená premiéra Čokoládovej tretry, bežalo vyše 300 detí

V stredu 3. mája 2017 sa na Slovensku po prvýkrát predstavilo unikátne atletické podujatie Čokoládová tretra a práve Košice sa stali jeho premiérovým dejiskom. Preteky ako súčasť prestížneho medzinárodného atletického mítingu Zlatá tretra v Ostrave boli určené pre deti vo veku 6-11 rokov, ktoré sa predstavili podľa vekových kategórií v behu na 100, 200 a 300 metrov.

Čítať viac…