Krížna Krížom Krážom ULTRA pokorená Halászom a Šimkovou

53 kilometrov s kumulovaným prevýšením 3100 m+ skrz majestátne kopce Veľkej Fatry preskúšali skyrunnerov na druhom podujatí skyrunningovej série v sezóne 2017.

Tretí ročník pretekov Krížna krížom krážom ponúkol okrem spomínaného Ultra SkyMaratónu aj kratší 25 kilometrový formát. Do cieľa v obci Turecká dorazilo celkovo 157 bežcov. Najrýchlejším bežcom s 52 kilometrami v topánkach bol Martin Halász (26) z Bratislavy, ktorý Ultra SkyMaratón zabehol za čas 5hod. 29min. 21s. „ Konkurencia na týchto pretekoch sa ukázala byť poriadne silná, Julo Kaľavský skončil len chvíľu za mnou. Prvú polovicu ťahal Maťo Kovaľ no potom sme ho s Julom predbehli. Trasa bola perfektná, značenie tiež, počasie vyšlo. Na týchto pretekoch som bol po prvý krát a fakt som veľmi spokojný.“ Skonštatoval po dobehu Martin Halász.

Na druhom mieste absolútne, len 6 minút za víťazom, skončil Július Kaľavský (41) z teamu All4run Margecany. Martin Kovaľ (31) z VitalCity.sk obsadil tretie miesto s časom 5hod. 53min. 23s. Čas 7hod. 35min 1s. patril prvej žene v cieli, ktorou bola Barbora Šimková (35). „Málokedy sa stretávam s tým, že sú preteky tak dobe urobené, Zdeno Longauer to vie. Obdivujem ho za to, že popri tom všetkom vie ešte toľko rečniť a robiť zábavu. Značenie bolo výborné, aj  občerstvovačky boli na úrovni. Na tieto preteky som išla po minuloročnej pauze a navyše aktuálne chorá. Už týždeň bojujem s chorobou a preto ma výsledok milo prekvapil. Až po prvú občerstvovačku som nevedela, či nie je niektorá predo mnou ale povedali mi, že idem celý čas v čele. Miestami som sa prehrievala, nemám rada také vysoké teploty, našťastie občas príjemne fúkalo.“ skonštatovala ženská víťazka Ultra SkyMaratónu. Druhú priečku obsadila Viola Drenková (51) s časom 8hod. 34min. 15s. a hneď po nej cieľom prebehla aj tretia Silvia Petrjánošová (37).

Skyrunningovú vestičku pre najrýchlejšieho skyrunnera a skyrunnerku si v Tureckej obliekli Martin Halász a Barbora Šimková.

Všetkým účastníkom Ultra SkyMaratónu Krížna Krížom Krážom Ultra sa započítajú aj body do celosezónneho rebríčka skyrunningovej ligy.

Ďalšie podujatie ligy SSkyA bude SkyRace Poludnica Run 3.6.2017 Poludnica (1 549 m.n.m.) je dominantný vrchol v severnom predhorí Nízkych Tatier, na ktorom kulminuje trať behu Poludnica Run. Každému, kto zdolá 21 kilometrov s prevýšením 1550 m+, bude odmenou krásny výhľad na celý Liptov a nielen ten. Preteky sú už plne obsadené, záujem o ne je každoročne obrovský. Viac info o pretekoch: http://poludnica.run/