Na Štiavničkách sa radosť miešala s nostalgiou

Bolo slnečné piatkové popoludnie v deň, ktorý sme mnohí mali dávnejšie zapísaný v našich kalendároch. V tento deň sa zahájil seriál pripomenutí 50-ročného jubilea športového klubu nášho mesta Dukly Banská Bystrica. Aktívnym gratulantom nebol nik iný ako futbalisti jej staršej sestry Dukly Praha. Rozdali si to v priateľskom športovom súboji „starých pánov“ na ihrisku pred očami zvedavých divákov.

Čítať viac…

Futbalová paráda spod Urpína našim fotoobjektívom

Takto sa postavili pred fotoobjektív časopisu Svet ŠPORTU pred zápasom internacionálov Dukla Banská Bystrica - Dukla Praha hráči pražskej Dukly, ku ktorým sa pričlenil aj legendárny tréner Dukly Banská Bystrica Peter Benedik. (na zábere v dolnom rade prvý zprava)


Pamätná snímka, ktorú už nebude možné zopakovať. Všetci aktéri boja na zelenej tráve pred stretnutím 8. septembra 2017 na banskobystrických Štiavničkách


Čítať viac…

Návraty futbalového šťastia s logom Dukly

Futbalová kvalita v meste pod Urpínom roky plače. Návraty futbalového šťastia, futbalovej krásy, zodpovednosti, nefalšovanej úcty k úspešnej minulosti oprášili organizátori podujatia, ktoré už v Banskej Bystrici viac nikdy nebude. Len raz bývajú oslavy 50. výročia založenia Dukly Banská Bystrica. Ďalej môžu prísť len oslavy 51. výročia a po nich ďalšie. Môžu...

Čítať viac…

Bude futbal v Dukle, bude časopis?

Krásu futbalu a jeho dramatickosť vychutnávajú milióny divákov všetkých krajín sveta, stvárňujú umelci, futbalová hra preniká do výtvarného umenia, literatúry, na filmové plátna, skúmajú ho vedci, významné miesto má v masovokomunikačných prostriedkoch. Jednoducho preto, lebo v sebe skrýva veľké čaro.

Čítať viac…

Najkrajšia vec na futbale je, že sa tam rodia hviezdy

Keď som sa raz rozprával s najlepším futbalistom Európy v roku 1962, Josefom Masopustom, hráčom vtedy futbalového klubu svetového formátu, Dukly Praha a povedal som mu, že na futbale je najkrajšie, lebo sa tam rodia futbalové hviezdy, zareagoval: " Zaujímavé... Hviezdy... Svetlo ich života nám na cestu svieti už navždy... a má ho v sebe každý."

Čítať viac…

75 tisíc ľudí rozhodlo. Mládežnícke futbalové kluby si rozdelia takmer 50 tisíc eur

Nová kosačka, bezpečnejšie bránky či nové lopty, dresy a ďalšie športové vybavenie. To všetko potrebujú mládežnícke futbalové kluby na Slovensku, aby mohli vychovávať nové talenty. Nadácia Slovenskej sporiteľne im pomáha už osem rokov s grantovým programom Futbal to je hra!. V tomto ročníku uspelo vo verejnom hlasovaní 16 projektov z celého Slovenska, ktorým rozdelí nadácia takmer 50 tisíc eur.

Čítať viac…

V rebríčku európskych TOP líg je pekne živo

Talianska Séria A láka na hviezdnych legionárov, francúzska Ligue 1 naopak na neočakávané zvraty.

Dávno neexistuje univerzálne poradie najlepších súťaží. Každá je jednoducho iná a má svoje špecifiká. Zatiaľ čo talianska najvyššia súťaž patrí k tým, ktoré sú historicky považované za najlepšie na svete, francúzska 1. liga sa pomerne dlho radila o nejaký ten stupienok nižšie. Vzostup Ligue 1 v posledných rokoch je však bezprecedentný. Leví podiel na tom majú predovšetkým mohutné investície šejkov do supertímu Paris St. Germain. Tím s prakticky neobmedzenými financiami je schopný získať hviezdy svetovej extratriedy a vo Francúzsku tak vznikol manšaft schopný vyzvať aj tie najkvalitnejší mená z celého sveta. 

Čítať viac…

Pochváliť, analyzovať, ešte náročnejšie a kvalitnejšie pracovať!

Majstrovstvá Európy 2016 vo futbale majú tak ako mali iné futbalové fiesty, svoje prekvapenia, komentáre, analýzy, východiská. Pokúsme sa na tento šampionát starého kontinentu pozrieť očami nezainteresovaného na naše národné mužstvo, ktoré hralo vo veľmi ťažkej skupine. Sotva mnoho renomovaných odborníkov predpokladalo, že Wales bude jej víťazom a Anglicko pôjde do osemfinále z druhého miesta.

Čítať viac…