Úspech olympionika Tótha úspešne obhajoval aj vedec Mistrík

Slovenský chodec Matej Tóth je nevinný a môže opäť súťažiť. Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) zastúpená Jednotkou integrity atletiky sa neodvolá na Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne proti verdiktu disciplinárnej komisie Slovenského atletického zväzu v prípade olympijského víťaza v chôdzi na 50 km z Ria de Janeiro 2016. Informoval o tom vo svojom komuniké SAZ.

Čítať viac…

Naše reprezentantky urobili poriadny posun k špičke

V poradí 11. majstrovstvá sveta vo florbale žien, ktoré sa konali v Bratislave majú za sebou po 9. decembri 2017 napísanú celú históriu zásluhou odohraných všetkých 48 stretnutí. V týchto dňoch prichádzajú na rad analýzy hry jednotlivých reprezentačných kolektívov, priestor dostávajú rôzne štatistiky, odborné i laické polemiky, žurnalistické rozhovory, analýzy, glosy eseje. Jedno zostane nezmenené: Titul majsteriek sveta obhájili reprezentantky Švédska, druhé skončili Fínky, tretie boli florbalistky zo Švajčiarska, štvrté reprezentantky Českej republiky a 5.

Čítať viac…

Slovenské florbalové reprezentantky bavia divákov! A to je, zatiaľ, dobré...

Naše reprezentantky vo florbale boli v skupinovej fáze tohoročných MS  vysokým favoritom. Začiatky zápasov so Singapúrom a Estónskom položili za obrannou fázou hry v úvodných minútach výkričník! No len čo prvá päťka roztočila florbalový kolotoč, skóre sa menilo v náš prospech.

Nakoniec, ani Austrália nebola v našej skupine kolektívom, ktorý by hru našich reprezentantiek preveril. Išlo. Z našej strany išlo skôr o vydarené tréningové stretnutie, z ktorého sa dalo čítať, že náš kolektív je na turnaji dobre naladený a zdá sa, i herne a psychicky dokonale pripravený.

Čítať viac…

Biatlonové reprezentačné súvislosti

V úlohách netrpezlivých televíznych divákov očakávali tisícky priaznivcov svetového biatlonu štart olympijskej sezóny v tomto, vo svete veľmi populárnom a atraktívnom, športe. Oči Slovákov boli pri štarte zmiešaných štafiet uprené na súčasné reprezentačné zoskupenie našej reprezentačnej štvorice. Reprezentační tréneri Anna Murínová v ženskom kolektíve a Milan Gašperčík v kolektíve mužskom vyslali na štart vo švédskom Östersunde štvoricu - Paulína Fialková, Anastázia Kuzminová, Tomáš Hasila a Matej Kazár. Ostatní reprezentanti a reprezentantky, ktorí sa zúčastnili záverečného sústredenia vo švédskom zimnom stredisku Idre, ktoré sa rozprestiera na rozlohe 180 kilometrov štvorcových, boli v úlohách zvedavých športových pozorovateľov ako to všetko dopadne v súperení absolútnej svetovej biatlonovej špičky, v ktorej z najhorúcejších favoritov nechýbal nikto.

Čítať viac…

Nervy a dráma, to je tohtoročná KHL

Aktuálny ročník KHL? Thriller! Západ „trpí“ pod krutovládou CSKA, východnú baštu drží Avangard. Tohtoročná sezóna Kontinentálnej hokejovej ligy, to sú nervy a dráma v každom zápase. Formu ako hrom si z prípravy priniesla hlavne červená armáda CSKA, ktorá síce kapitulovala v prvom kole, kedy podľahla Magnitogorsku, ale potom zabrala a pripísala si 10 víťazstiev v rade. Husársky kúsok, hlavne ak zoberieme do úvahy, že tím opustil ťahúň Alexander Radulov, ktorý prestúpil do NHL a bude pomáhať Montrealu. 

Čítať viac…

V hokejovej Lige majstrov nás čaká bratovražedný súboj ako za federálnych čias

Skupinová fáza 3. ročníka hokejové Ligy majstrov je za nami a my sa môžeme tešiť na nadchádzajúce vyraďovacie súboje. O zložení dvojíc pre play-off, ktoré začína  už zajtra 4. októbra, rozhodol žreb v Helsinkách. Do vyraďovacích bojov zasiahne aj dvojica slovenských celkov, Košice a Nitra. Najzaujímavejší súboj pre našich divákov určite prinesie československé meranie síl Nitry s Vítkovicami.

Čítať viac…

Pochváliť, analyzovať, ešte náročnejšie a kvalitnejšie pracovať!

Majstrovstvá Európy 2016 vo futbale majú tak ako mali iné futbalové fiesty, svoje prekvapenia, komentáre, analýzy, východiská. Pokúsme sa na tento šampionát starého kontinentu pozrieť očami nezainteresovaného na naše národné mužstvo, ktoré hralo vo veľmi ťažkej skupine. Sotva mnoho renomovaných odborníkov predpokladalo, že Wales bude jej víťazom a Anglicko pôjde do osemfinále z druhého miesta.

Čítať viac…

Čudné móresy v súčasnom slovenskom biatlone

Svet športu nie je len o víťazstvách, radostiach, úspechoch, ale tiež o prehrách, prekážkach, problémoch a preto je vo Svete ŠPORTU potrebné robiť analýzy, rozbory, nadhadzovať konfrontácie, načrtávať východiská, komunikovať o zdolávaní i tých najťažších a najošemetnejších prekážkach. Nie je ich v našom slovenskom športe málo aj keď ide o taký úspešný medailový artikel, akým bol, a verme aj zostane – slovenský biatlon.

Čítať viac…

Hokejisti Nitry a Banskej Bystrici ponúkli vo finálových súbojoch hokejový elixír + FOTO

Hokejový extraligový ročník 2015/2016 má za sebou svoje dejiny. Štatisti sa budú predbiehať pri hodnotení v číslach, analytickí odborníci orientujú svoju činnosť na hodnotenia. Hráčov, rozhodcov, trénerov, divákov, podiel vďačných, alebo šetrnejších sponzorov, budú si všímať funkcionárske premeny a podiely na kvalite hokeja v krajine pod Tatrami.

Čítať viac…

Začnú v slovenskom vodnom póle praskať ľady?

Asi nikoho neprekvapím ak napíšem, že nášmu športu sa v slovenských médiách dostáva z roka na rok menej analýz. Dotýka sa to aj športov s nízkou členskou základňou, medzi ktoré patrí aj vodné pólo. Napriek tomu sa skláňam hlboko pred majstrovskými kúskami tých hráčov, ktorí sa rozhodli pre túto náročnú športovú disciplínu.

Čítať viac…