Koniec Randlových olympijských nádejí?

Džudista Milan Randl (VŠC Dukla Banská Bystrica) sa predstavil na poslednom kvalifikačnom turnaji pred OH v Rio de Janeiro Grand Prix Almaty v Kazachstane. Potreboval zmazať malé bodové náskoky súperov Ruiz Zajaca (ESP), Nhabaliho (UKR) a Bauzu (LTU).

Ruiz Zajac prehral v prvom kole so Slovincom Zgankom na yuko. Nhabali podľa predpokladov vyhral nad Martínezom (VEN), ale prehral  s Clergetom (FRA) a tak si pripísal body aspoň za jedno víťazstvo. Situácia sa teda vyvíjala priaznivo.

Po tomto zápase nastúpil Milan proti Burnsovi (GBR) s ktorým má síce negatívnu bilanciu na zápasy 2:3, ale v apríli na ME v Kazani ho porazil už v tretej minúte na ippon.

Zápas sa vyvíja v prospech nášho džudistu. Bol aktívny, nedovoľoval súperovi získavať úchop. Pokúsil sa o seoi nage, ale neúspešne. Burnsa dostal pod tlak a robil chyby, ktoré rozhodca ohodnotil tromi shidami – 2 x za vystúpenie z tatami, 1x za pasivitu. Milan teda pohodlne viedol 3:0 na shido. Takticky sa snažil „dotlačiť“ súpera na vystúpenie z tatami na štvrté shido, čo by znamenalo už hansoku-make a koniec. Tam Milan raz vystúpil a dostal shido, ale stále viedol 3:1. Ako tlačil súpera, ten nasadil tomoe nage a Milan skoro „uletel“, ale ostalo to bez bodového hodnotenia. Milan si nezobral ponaučenie z tejto výstrahy a vzápätí sa mu to nevyplatilo. Minútu pred koncom, keď zatláčal Burnsa na okraji tatami, ten nasadil sumi gaeši a následne dal Milana do držania yoko šiho gatame, z ktorého sa Milan ani nepokúsil uniknúť. Zápas skončil 31 sekúnd pred koncom. Nebol to hokejový debakel, ale výsledok je ten istý. Už zostáva len čisto teoretická šanca na „divokú kartu“ od IJF. Olympijský sen sa skončil predčasne.